śniadanie, obiad i kolacja

Kiedy Allen Woodall był dzieckiem, drugie śniadanie do szkoły dostawał zawinięty w zwykły brązowy papier. Prawdopodobnie dlatego na początku lat 50. zafascynowały go kolorowe pudełka na lunch.

Hobby polegające na zbieraniu pojemników z bohaterami bajek, gwiazdami fimu i muzyki szybko zamieniło się w pasję, która trwa do dziś. W kolekcji Woodalla znajduje się ponad 2 000 lunchboxów. Wśród nich pudełka z Gwiezdymi Wojnami, Rambo, Bee Geesami a także takie perełki jak pochodząca z lat 30. ogrzewana kasetka na drugie śniadanie.


Coś za coś, czyli jak się robi obiad w Nowym Jorku

Lele – szef kuchni przyjechał do Nowego Jorku prosto z Włoch z prostym (jakby się mogło wydawać) pomysłem. Chciał, robiąc to, na czym zna się najlepiej, móc jak najdłużej zostać w mieście.

Spanie za obiad, a dokładniej obiad za odpowiedź na pytanie konkursowe – taką zabawę zgotował nowojorczykom producent włoskiej pasty. Każdy, kto skorzystał z aplikacji na Facebooku mógł zaprosić włoskiego kucharza do swojego domu i przekonać się, czy makaron Garofalo naprawdę pozwala przygotować pastę, której nie powstydziłaby się prawdziwa włoska mamma.

Supper.

Czasy, kiedy aplikacje pomagały znaleźć przepis albo przeliczały wagi albo odliczały czas w piekarniku bezpowrotnie minęły.

Supper. to aplikacja na Spotify, która miesza gotowanie z najlepszą muzyką. W aplikacji znajdują się propozycje dań przygotowanych przez szefów kuchni z Nowego Jorku, Melbourne…

Każda “kolacja” składa się z przepisu na określone danie i dwóch ścieżek muzycznych. Pierwsza lista to muzyczna przystawka na czas gotowania. Muzyczne danie główne to kawałki, które dodadzą smaku każdemu spotkaniu przy stole.

A8B2C111-CF94-4347-8FC9-0E5D61326EE2

źródło: Supper.

Be first to comment